Så blev det endnu en weekend, hvor vi både har været til fodbold og fået lidt VIP-luksus med i købet. Man kan vel ikke sige, at vi ligger på den lade side for tiden. 😂
Lørdag stod den på lidt selvforkælelse for mit vedkommende. Mine læber skulle have et Retouch. Nu er de færdige. Elsker dem! Serpil er så dygtig.


Over middag tog vi vandrestøvlerne på og traskede en god tur rundt om Tversted Søerne. Ungerne elskede det rå og mange steder uudforskede områder.







I dag søndag stod den på fodbold med mindstemanden. Der var kamp i Højene, og de skulle spille to kampe. De tabte begge. Men sådan er fodbold jo. Nogle gange går den ind, andre gange gør den ikke. Og så må man bare hjem og træne lidt mere.

Efter kampen gik turen direkte mod Aalborg. Og når man har et barn, der skal fra fodbold til et arrangement, så er der ikke nødvendigvis tid til at komme hjem og gøre sig klar. Så vi klarede omklædningen i bilen. For selvfølgelig gjorde vi det.
Denne gang skulle vi nemlig til et VIP-arrangement med mit arbejde. Først var der spisning, og derefter gik turen videre til kamp.





Kampen endte desværre uafgjort mod Hjørring. Ikke helt det resultat, vi havde håbet på, men sådan er det jo også med fodbold

Det har egentlig været sådan en weekend, hvor der har været lidt af det hele.
Fodbold og nederlag. God mad. Oplevelser. Og en masse timer sammen.